Modrá ruská kočka Modrá ruská kočka
cs | de | en
Chovatelská stanice ruských modrých koček Benigea
Chovatelská stanice
ruských modrých koček
CHS BenigeaPlemeno RUSKoťataKočkyKocouřiGalerie
Kontakt / Address

CHS Benigea
Šárka Slámová
Fryčajova 157
614 00 Brno-Obřany
info@benigea.cz
GPS 49.2377258N 16.6451075E

Kdy odcházejí koťata do nového domova

Kdy odcházejí koťata do nového domova

Koťata jsou připravena k odchodu z naší chovatelské stanice Benigea ve věku 13 týdnů. Mohou se z nich nejen stát chovné kočky, ale také mohou svým novým majitelům posloužit jako domácí mazlíčci

Nový majitel od nás dostane spolu s kupní smlouvou také průkaz původu, informaci o čipování a mezinárodní pas zvířete. V něm budou zaznamenány všechny důležité údaje o zvířeti a do té doby provedených veterinárních úkonech. Budou zde záznamy o dvojím očkování proti panleukopenii, herpesvirové a calicivirové infekci koček, tři záznamy o preventivním odčervení. Po dohodě s novým majitelem je možné nenechat kotě čipovat (čipování je nutné pro chov, výstavy a cestování přes státní hranice). Koťata mohou mít na vyžádání certifikát o genetickém testování předků na nepřítomnost siamského genu (colorpoint).

Na základě dohody mezi chovatelem a novým majitelem je stanovena cena kotěte. Odvíjí se od aktuální situace na trhu. Kocourci jsou zpravidla o poznání levnější než kočičky a koťata určená na mazlíky mohou být levnější, než ta určená k chovu. Snahy nových majitelů o snížení ceny mohou být pro nás upozorněním, že nový majitel může příště šetřit i jinde (náklady na vybavení, veterinární ošetření, krmivo).

Dopředu si, prosím uvědomte, že investice do koťátka je záležitost, která může mít trvání i 10-20 let. Nezapomínejte na to, že o co je zvíře starší, o to více se mohou náklady na jeho péči zvýšit. Buďte na to připraveni, jen tak se chová zodpovědný majitel živého tvora.
 

FIFE: Fédération Internationale Féline Klub chovatelů modrých ruských koček Moravia Cat Club PawPeds Diagnostická laboratoř Sevaron s.r.o. Sdružení chovatelů koček Royal Canin